Do góry

Piękna zdrowa cera - beta karoten

Beta-karoten poprawi wygląd Twojej skóry

Masz bladą cerę i zastanawiasz się czy iść do solarium? Lepiej skocz do warzywniaka po marchewkę, brokuła i paprykę. Dzięki dużej zawartości beta-karotenu poprawiają koloryt skóry. 

Beta-karoten jest prowitaminą witaminy A (dostarczony z pokarmem jest przeksztatcany w wątrobie w witaminę A). Gdy brakuje beta-karotenu, powstają toksyczne rodniki, które zakłócają przebieg reakcji biochemicznych w organizmie. Witamina A neutralizuje wolne rodniki, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się skóry. Poza tym poprawia wzrok i regeneruje komórki nabłonkowe (również naskórka), pobudza system immunologiczny, przekształca substancje chorobotwórcze na mniej szkodliwe związki chemiczne, chroni przed miażdżycą i zmniejsza ryzyko zawalu serca. Brak witaminy A może być przyczyną powstawania kamieni w pęcherzyku żółciowym lub w nerkach. Według jeszcze niepotwierdzonych naukowo opinii beta-karoten odgrywa szczególną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych. ponieważ witamina A bierze udział w różnicowaniu i rozmnażaniu komórek.

Najbardziej wartościowe źródła beta-karotenu to marchew, szpinak, brukselka, żółty melon i morele. 

 

Uwaga! Dieta obniżająca poziom cholesterolu (np. soja, czosnek) utrudnia przyswajanie witaminy A. Wymaga wzbogacenia pokarmów w beta-karoten. 

 

Żródło: Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Mała Encyklopedia Zdrowej i pięknej skóry, "Twój STYL", 2006, s. 17

 

Zobacz inne porady

 

Depilacja BIKINI

"Wstydzę się przyjść na depilację bikini..."

Masz tak samo? Spokojnie! W naszym gabinecie Yasumi Epil zatrudniamy ekspertów ds. depilacji, ale również ekspertów ds. profesjonalnej obsługi klienta.

Możesz być pewna, że zadbamy nie tylko o dokładnie i bezpiecznie przeprowadzony zabieg depilacji okolic intymnych, ale również o Twój komfort, poczucie bezpieczeństwa i dyskrecję!

Nie wiesz, którą metodę DEPILACJI wybrać? Podpowiemy!

Wiecej przeczytasz tutaj.

Zredukuj blizny

Chcesz zredukować blizny? Przeczytaj tę poradę. Próżno szukać kogoś, kto nie ma żadnej blizny. Jej tworzenie się jest częścią normalnego procesu gojenia się rany. Większość nie wymaga specjalistycznego leczenia, goi się bez żadnej interwencji. Istnieją jednak blizny nieprawidłowe.

Dowiedz się więcej.